1 görüş üzerinden 5 puan

Kanal Kaplama

Kanal kaplama işlemleri, kanal içerisinde zamanla oluşan çatlak, delik ve kırık gibi durumları kaplama malzemeleriyle kanal içerisinden kaplanarak yapılan bir onarım şeklidir. Genellikle büyük apartmanlar için kullanılan replikasyon alternatifi olarak görülebilmektedir. Geçmişte bu sorunlar daha fazla maliyet gerektirerek ve daha fazla işlem ile büyük sorunlar oluşturmaktaydı. Yeni hat döşenmesi gibi büyük maliyet gerektiren bu işlemler günümüzde teknoloji sayesinde geride kaldı. Günümüzde kanal borularında oluşan bu çatlak, delik ve kırıkların onarımı eskiye göre oldukça kolaylaşmıştır. Teknoloji sayesinde çevreye hiçbir zarar vermeden hızlı bir şekilde kanal onarımlarını gerçekleştirebilmekteyiz. Bu teknoloji sayesinde büyük bir zahmetten kurtularak temiz ve hızlı bir şekilde onarımlar gelişmiş cihazlar sayesinde gerçekleştirilir.

Kanal kaplama hizmeti yapılarınızın kanallarında zamanla medyada gelen tıkanmaların sonucunda oluşan kırıkların kanal içerisine giydirme yapılarak kanalın onarımının yapılmasıdır. Bu oluşan eskimeler zamanla kanal içerisinde sızıntıya ve çökmeye neden olabilmektedir. Çökmelerle birlikte daha büyük problemlerin ortaya çıkmaması için kanalların içerisinde bir sorun olup olmadığına baktırmak oldukça önemli olmaktadır. Kimyasal mineraller, oksijen, metal ve su boruda zaman içerisinde klorür ve kükürt gibi mineraller oluşturarak kanal borularına zarar vermeye başlamaktadır. Bu durumları gidermek için kanal kaplama hizmeti veren firmamız sizler için en iyi çözümleri sunmaktadır. Bu işlemler firmamız tarafından titizlikle yürütülerek en iyi kalitede hizmet vermek amaçlanmaktadır. Kanal kaplama sayesinde çevre ve gürültü kirliliğinin önüne geçerek hızlı bir şekilde onarımlarınızı gerçekleştirmekteyiz.

Kanal Kaplamanın Faydaları

Kanal içerisine uygulanan astar kullanılan kanal sistemini dayanıklı hale getirerek kullanım ömrünü uzatmaktadır. Bu sistem sayesinde daha az maliyet harcayarak kanalizasyon borularınız sorunsuz bir şekilde görevini yapmaya devam etmektedir. Kanal kaplama yaptırarak ileride oluşabilecek daha büyük sorunların ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz. Kaliteli malzeme kullanılan kanal kaplama işlemlerinde uzun yıllar boyunca kanalizasyon sisteminiz sorunsuz şekilde işlevini görmeye devam etmektedir. K&N Altyapı olarak kanal kaplama işlemlerini uygun fiyatlarla yüksek kalitede sizlere sunmaktayız. Siz de kanalizasyon sorunları ve kanal kaplama için bizlerle telefon numaramız üzerinden iletişime geçebilir ve işlemler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kanal Kaplamanın Önemi

 

Zaman içerisinde aşınan ve bozulmalara uğrayan kanal boruları kendi işlevlerini yerine getirememektedirler. Bu durumları çözmek için kanal kaplama yaptırarak gereksiz masraflardan ve bu sorunlarla uğraşmaktan kaçınabilirsiniz. Her türlü kanalizasyon gibi su borularına işlem uygulanabilmektedir. Binalarınızda veya yapılarınızda oluşan çatlak ve kırıkları hızlı bir şekilde çözüme ulaştırmaktayız. Boru içi kaplama olarak da adlandırılan hizmetimizden bizlere ulaşarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Kazısız kanal kaplama işlemlerini büyük yapılarda da kısa süre içerisinde gerçekleştirmekteyiz. Profesyonel şekilde kanalizasyon kaplama işlemleri için firmamız sahip olduğu deneyim ve tecrübesi sayesinde kaliteli bir hizmet sunabilmekteyiz. Kanal kaplama işlemleri deneyim gerektiren ve acemi ellere bırakıldığında daha büyük sorunlar yaratabilecek olan işlemlerdir. Bu nedenle acemi firmalarla ve bilinmeyen ekipmanlarla işlemlerinizi yaptırmaktan kaçınmalısınız. Böyle durumlar altyapılarınızı daha kötü durumlarla karşı karşıya bırakarak sizlere fazlasıyla zahmet çıkaracaktır.

Kanal kaplama işleminin gerçekleştirilebilmesi için boruların herhangi bir çökmeye maruz kalmaması gerekmektedir. Çökmüş veya fazla zarar görmüş borularda görüş robotlarının ilerleyemeyeceği bir durum ortaya çıkabilmektedir. Bu durumlarda kanal kaplama işlemi kullanılmamaktadır. Kanal kaplama işlemi mevcut boru tesisatının güçlendirilmesi için kullanılmaktadır. Böylelikle daha kesin ve sorunsuz bir çözüme ulaştırmaktayız. Firmamızın yapacağı tetkikler sonrasında tamir işlemine geçilerek gereksiz maliyetin önüne geçilmektedir. Erozyon, yüksek ısı ve paslanma kanal borularının zamanla işlevini kaybederek kötü duruma gelmesine neden olabilmektedir. Boruların onarımı için genellikle kazı yöntemi kullanılmaktadır fakat bu durum gereksiz mülk hasarına ve çevrenin olumsuz etkilenmesine yol açabilmektedir.

Kanalizasyon boru kaplaması, işlevini yerine getiremeyen boruların onarılarak daha verimli çalışmasını sağlayarak, kazma yöntemine göre daha hızlı ve güvenli bir onarım şekli olmaktadır. Bu teknik kanal boruları için özel olarak tasarlanmış püskürtme kafasının boruya yerleştirilmesini sağlar. Bu püskürtme kafası kanal borusu içerisinde kablo ya da hortuma tutturmak işleri daha kolay hale getirmektedir. Çünkü gördüm kanal boru sisteminden geçerken esneklik sağlamaktadır. Püskürtme kafası ise adeta bir koruyucu şekilde görev yaparak boru içerisinde boru oluşturmak için kolaylık sağlamaktadır. Bu yöntem fazlasıyla uzun süreli ve en etkili çözümdür. Sonrasında yaşanılabilecek sorunlardan kurtulmak için kullanılan yöntem boruların sağlamlığını kat kat arttırarak kullanım ömrünü uzatmaktadır. Her geçen gün kaliteli hizmeti uygun fiyata ayağınıza getiren firmamız sektörde uzun yıllardır hizmet vermeye devam etmektedir. Sizler de kanal kaplama gibi önemli işlemler için bizleri tercih edebilirsiniz. Diğer tüm hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için sitemize uğrayabilirsiniz. Tüm altyapı sorunlarınız için kesin çözümlerle sizlere en kaliteli şekilde hizmet vermekteyiz. Altyapı sorunlarınızı kapınıza gelerek inceler ve sorunun ne olduğunu belirleyerek sizlere ayrıntılı bilgi vermekteyiz. Bu sayede kafanızda hiçbir soru işareti kalmadan rahat bir şekilde işlemleriniz istediğiniz anda gerçekleştirilir.

Resimler

Kanal Kaplama
Kanal Kaplama
Kanal Kaplama
Kanal Kaplama
Kanal Kaplama
Kanal Kaplama
Kanal Kaplama

Kullanıcı Yorumları (1)

Kullanıcı Değerlendirmeleri
1 Yorum Ortalama Puanı: 5
  • .ş.
    (5)
    01-05-2020

    KN ALTYAPI YA TEŞEKKÜR EDERİZ SİTEMİZİN KANALIZASYON İŞİNİ SORUNSUZ YAPTILAR

Hakkında yorum yazın

Bu Hizmet Hakkımda Yorum Yapabilirsiniz Ustalarımıza Soru Sorabilirsiniz.

Yorum Ekle
Diğer Hizmetlerimiz
Drenaj

Drenaj

Drenaj genellikle temellerde binaları ve yapıları yeraltı sularının oluşturacağı olumsuz etkilerden koruyan ve su ile nem yalıtımını yapabilen bir özel işlemdir. İç drenaj ve dış drenaj da bilinir.
Baca İşleri

Baca İşleri

Baca İşleri, Baca İşlemlerinin Önemi, Belirli aralıklarla kanalların bakımı, temizlenmesi ve havalandırması için inşa edilen prefabrike elemanlar bütününe muayene bacası denmektedir.
Kanal Açma

Kanal Açma

Cihazın ilerlenmesi sağlanarak tıkalı noktaya gelindiğinde cihaz daha fazla ilerleyememektedir. Sonrasında kamera ile görüntüleme sistemi devreye sokularak tıkanıklık tespit edilir.
Kanal Döşeme

Kanal Döşeme

Kanal döşeme çalışmaları firmamız tarafından hızlı ve sağlam şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu noktada yapılan tüm çalışmalar süresince ihtiyaç olan tüm kanal döşeme çalışmaları firmamız güvencesinde
Tünel Kazma

Tünel Kazma

Suyun tünel kazısının arkasındaki veya bitişiğindeki topraktan drene edilir ve plastik drenaj boruları önceden delinmiş olan bir deliğe yerleştirilmektedir. İstanbul’da tünel kazma işi için Knaltyapi
Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Farklı cisimlerin giderlerinize kaçarak tıkanıklık oluşturması sık karşılaşılan durumlardan biridir. Bu sorunlar genellikle fazla kullanılan yerlerde daha fazla medyana gelmektedir. Günümüzdeki ise
Kiralık İş Makinası

Kiralık İş Makinası

K&N Tesisat olarak Beşiktaş, Sarıyer, Bahçelievler ve çevresi için kepçe, kompresör, iş makinası kiralama hizmeti sunmaktayız. Sizde bu fırsattan faydalanmak istiyorsanız? Bizimle iletişime geçebilir.
Kanalizasyon İşleri

Kanalizasyon İşleri

Tüm kanalizasyon açma, kanalizasyon döşeme, kanalizasyon kaplama işlemlerini kaliteli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Farklı durumlar nedeniyle tıkanan kanalizasyon işleriniz için KN altyapı.com
Kanalizasyon Ustası

Kanalizasyon Ustası

Profesyonel bir şekilde eğitilmiş kanalizasyonda çalışabilen uzman kişiler veya robotlar tarafından tespit edilerek kayıt altına alınmış olan kanalizasyon sistemindeki çöken, kırılan yerler öncelikli