Kanal Döşeme

Kanal döşeme çalışmaları firmamız tarafından hızlı ve sağlam şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu noktada yapılan tüm çalışmalar süresince ihtiyaç olan tüm kanal döşeme çalışmaları firmamızın güvence ve garantisi altında olmaktadır. Eskiyen kanalizasyon hatları bir süre sonrasında kırılarak çökmeye başlamaktadır. Bu nedenle onarım hizmeti gelişmiş makinelerimiz ile yapılmamaktadır. Kırılan veya çöken kanalizasyon hatları için yeni döşenecek boru ebadına uygun hat açılması gerekmektedir. Metre başına hesap yapılarak açılacak olan hatların metraj derinliği de oldukça önemli olmaktadır. Bu işlemler kaliteli ve uygun şekilde gerçekleştirilerek hatların döşeme uygulaması, düzenli ve kaliteli bir şekilde yapılması gerekmektedir. K&N Altyapı kanalizasyon döşeme hizmetini sizlere sunarken öncelikle boruların uygun şekilde döşenmesini sağlayacaktır. Sonrasında kanal hattının kullanılacak olan boruyla izolasyonu sağlanır. En son aşamaya gelindiğinde ise dolgu malzemeleriyle birlikte kapatma işlemi yapılarak zemin eski haline getirilmektedir. Betonların atılması ile birlikte kanal döşeme hizmeti uygun bir şekilde yapılarak hizmet bitirilmiş olunur.

Daha öncesinde hatlarda birikmiş olan atıklar zamanla birlikte kanallarda çökmelere neden olmaktadır. Fakat kanal döşeme süresinde bu türden sorunların önüne geçilmek için uzun süreli kullanıma uygun malzemeler kullanılabilmektedir. Döşenecek olan hat ana kanalizasyon hattı olarak kullanıma geçecekse, TSE damgalı ürünler tercih edilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte sn8 körüğe boru döşenmekte veya beton büz borular firmamız tarafından yerleştirilir. K&N Altyapı, kanal temizleme, kanal döşeme, gider açma gibi uygulamaların ve her türlü görüntüleme hizmetlerini sunmaya hız kesmeden devam etmektedir. İstanbul’da hizmet vermekte olan firmamız sektörde yıllardır konumunu koruyarak sürekli çalışmalarını titiz ve kaliteli şekilde gerçekleştirmektedir. Kanal döşemesi esnasında firmamız özel uygulamalar kullanarak yapılan işçiliğin uzun vadeli bir şekilde sağlam kalması sağlanmaktadır. Kullanılan boruların kaliteli oluşu ve bünyemizde bulunan deneyimli ve alanında uzman kişilerle çalışarak kanal döşeme işlemlerini en iyi şekilde yapmaktayız.

Binalar için Kanalizasyon Sistemi

Su kullanma kısımlarından başlayarak yapı dışındaki rögara kadar olan boru bölümlerinin tümü yapı içi kanalizasyon sisteminin içinde kalmaktadır. Bina içerisindeki borular görevlerine göre ana boru, kolon borusu, kat borusu, bağlantı borusu olmak üzere dört bölüm olacak şekilde incelenmektedir. Ana boru bina içerisindeki bölümlerinde binanın dışında bulunmakta olan rögara kadar olan boru kısmıdır. Kanalizasyon ara borulardan gelen kirli suyu binanın temelleri içerisindeki en alt kısma toplayarak bina dışarısındaki rögara iletmektedir. Ana borular bina içerisinde kullanılan borulardan daha fazla çapa sahiptir. Binanın kanalizasyon yükünü bu borular taşımaktadır. Ana boru mutlaka bina dışındaki rögara bağlanması gerekmektedir. Rögar kısmı bina dışında pis su borularının arıza tamiri gibi durumlardan dolayı fazlasıyla gereklidir. Ana borular kısa yoldan bina dışına çıkarılması gerekmektedir. Boyut olarak ana borudan sonra kolon boruları gelmektedir. Kolon borusunun çapı daire içerisinde kullanılan en büyük çaplı kat borusu çapından asla daha az olmamaktadır. Kat borusu içlerinden gelen kirli suyu ana boruya ileten düşey konumda yerleştirilen borular olmaktadır. Kat borusu, su kullanım yerlerinden kanalizasyonları en yakındaki kolon borusuna ulaştıran daire içerisindeki boru bölümüdür. Bina içi bağlantı borusu, tuvalet ve mutfak gibi su kullanma yerlerinin, kat borusu ile arasındaki küçük çaplı borudur. Havalık borusu, kanalizasyon tesisatı içerisindeki açık hava basıncını sabit tutmaya yarayan borudur.

Kanal Döşemede Dikkat Edilecek Durumlar

Kanal döşeme yapılırken kat boruları mümkün olduğu kadar kısa olması gerekmektedir. Ayrıca borular suyun akışını kolaylaştıracak şekilde döşenmeli ve birbirine bağlanmalıdır. Düşey borudan yataya geçen boru noktalarında iki açık dirsek ya da yay dirsek kullanılması gerekmektedir. Alt kata döşenen ana boruların yapı dışarısına en kısa yoldan çıkarılması gerekmektedir. Ana boruların olabildiğince büyük çapta yerleştirilmelidir. Yatay boruların eğiminin yüzde bir verilerek suyun akışını kolaylaştırması sağlanmalıdır. Kanal döşeme yapılırken kanalizasyon boru ağızlarının döşeme ve duvara bağlanacak tesisat malzemelerinin özellik ve cinsine göre uygun ölçülerde bırakılmasına dikkat edilmelidir. Bu malzemelerin sağlam şekilde monte edilerek kanalizasyon ağızlarının içerisinden pislik gibi maddelerin gitmesini önlemek amacıyla geçici olarak kapatılması gerekmektedir. Kanal tesisatında kullanılan PVC borularının birbirine eklendiği uç noktalarda kesinlikle uygun boru contaları kullanılarak borların birine geçişi esnasında contaların yağlanarak iyi bir sızdırmazlık sağlanmasına fazlasıyla dikkat edilmelidir. Her uç malzemesinin kendine göre montaj kuralları bulunmaktadır. Kanal tesisatı uç malzemelerinin montajı en sağlam şekilde gerçekleştirilmelidir. Boruların geçeceği noktalar sağlığa zarar vermeyecek ve insanları rahatsız etmeyecek bir biçimde yapı dışarısına çıkarılmalıdır. Koku ve böceklerin pis su boruları içerisinden binaya girmesi önlenmesi gerekmektedir. Bu gibi dikkat edilecek tüm hususlar konusunda en iyi şekilde eğitilen çalışanlarımız tecrübeli ve alanında uzman kişilerdir. Kanal döşemelerini titizlikle ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Sizler de binalarınıza kanal döşeme yaptırmak istiyorsanız K&N Altyapı olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaramız üzerinden bizlere ulaşarak tüm işlemler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Resimler

Kanal Döşeme
Kanal Döşeme

Kullanıcı Yorumları (0)

Daha Önce Değerlendirilmemiş.
Hakkında yorum yazın

Bu Hizmet Hakkımda Yorum Yapabilirsiniz Ustalarımıza Soru Sorabilirsiniz.

Yorum Ekle
Diğer Hizmetlerimiz
Drenaj

Drenaj

Drenaj genellikle temellerde binaları ve yapıları yeraltı sularının oluşturacağı olumsuz etkilerden koruyan ve su ile nem yalıtımını yapabilen bir özel işlemdir. İç drenaj ve dış drenaj da bilinir.
Baca İşleri

Baca İşleri

Baca İşleri, Baca İşlemlerinin Önemi, Belirli aralıklarla kanalların bakımı, temizlenmesi ve havalandırması için inşa edilen prefabrike elemanlar bütününe muayene bacası denmektedir.
Kanal Açma

Kanal Açma

Cihazın ilerlenmesi sağlanarak tıkalı noktaya gelindiğinde cihaz daha fazla ilerleyememektedir. Sonrasında kamera ile görüntüleme sistemi devreye sokularak tıkanıklık tespit edilir.
Kanal Kaplama

Kanal Kaplama

Kanal kaplama işlemleri, kanal içerisinde zamanla oluşan çatlak, delik ve kırık gibi durumları kaplama malzemeleriyle kanal içerisinden kaplanarak yapılan bir onarım şeklidir. Yeni Kanal kaplama
Tünel Kazma

Tünel Kazma

Suyun tünel kazısının arkasındaki veya bitişiğindeki topraktan drene edilir ve plastik drenaj boruları önceden delinmiş olan bir deliğe yerleştirilmektedir. İstanbul’da tünel kazma işi için Knaltyapi
Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Farklı cisimlerin giderlerinize kaçarak tıkanıklık oluşturması sık karşılaşılan durumlardan biridir. Bu sorunlar genellikle fazla kullanılan yerlerde daha fazla medyana gelmektedir. Günümüzdeki ise
Kiralık İş Makinası

Kiralık İş Makinası

K&N Tesisat olarak Beşiktaş, Sarıyer, Bahçelievler ve çevresi için kepçe, kompresör, iş makinası kiralama hizmeti sunmaktayız. Sizde bu fırsattan faydalanmak istiyorsanız? Bizimle iletişime geçebilir.
Kanalizasyon İşleri

Kanalizasyon İşleri

Tüm kanalizasyon açma, kanalizasyon döşeme, kanalizasyon kaplama işlemlerini kaliteli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Farklı durumlar nedeniyle tıkanan kanalizasyon işleriniz için KN altyapı.com
Kanalizasyon Ustası

Kanalizasyon Ustası

Profesyonel bir şekilde eğitilmiş kanalizasyonda çalışabilen uzman kişiler veya robotlar tarafından tespit edilerek kayıt altına alınmış olan kanalizasyon sistemindeki çöken, kırılan yerler öncelikli